Naučili nás ako poslúchať, pomáhať, byť ticho, aby bol kľud...
...naučili nás ako byť submisívne, lebo veď "muž je múdrejší", "muž živí rodinu"😑 Naschvál nás nechávali v nevedomosti, naschvál nás nechali rúcať sa, len aby sme uverili, že bez nich "neprežijeme". To nebola láska, to bola manipulácia, kontrola, ovládanie. Keď sme sa ozvali a pomenovali pravdu nahlas, otočili to proti nám, hodili vinu na nás označili nás za histerické, šibnuté, manipulátorky, psychopatky, šialené, preháňajúce, otravné, atď...Lenže to je LOŽ!!! Snažili sa umlčať našu najväčšiu silu - našu intuíciu a silnú empatiu, len aby sa ich krehké ego nemuselo rozpadnúť a uznať, že sa mýlia, aby nemuseli dospieť a prevziať zodpovednosť, aby ONI nemuseli cítiť vlastnú bolesť a prázdnotu.
Toto sa ťahá generácie...aktuálne je NAJVYŠŠÍ ČAS povedať radikálne DOSŤ! Pre dobro všetkých - žien, mužov, deti, budúce generácie. Dnes sa mi otvorila jedna stará knižka z roku 1988 presne na kapitole o mužsko-ženskom princípe, kde autor písal o tom ako "milujúca žena je jemná a nežná..." - v tom momente sa mi otvoril nožík vo vrecku, ale čítala som ďalej. Chvalabohu ďalej doplnil, že dnešné vzťahy sú vlastne súboj o moc, s čím dokážem súhlasiť, žila som to...Ale chýbala mi tam dosť zásadná vec a to, že čo má muž priniesť skutočne do vzťahu, aby žena mohla byť tá "jemná a nežná". Mám taký pocit, že extrémne veľa ľudí ešte žije podľa týchto zastaralých poučiek a potom svet vyzerá ako vyzerá - vládnu mu muži, ktorí sú v skutočnosti iba malé deti, ktoré chcú pozornosť a čím väčšia dráma, tým lepšie😑 (česť výnimkám).
Ale späť ku vzťahom...pokiaľ ženy kolektívne nedajú stopku nezodpovedným, ublíženým chlapcom v tele dospelých mužov, ktorí nechcú dospieť, tak sa nič nezmení. Jeden MUŽ mi povedal, že MY ŽENY máme v rukách budúcnosť a má úplnú pravdu (plus dodal, že nemáme otvárať nohy chlapcom😄 a má pravdu). Muž nemá dôvod dorásť a dospieť, pokiaľ mu žena bude nonstop robiť matku, terapeutku, liečiteľku, manželku, slúžku a ešte aj vychovávať ich deti - to proste nejde - žena vyhorí, ochorie a muž bude stále "unavené, malé decko". Taká je realita a tiež som sa jej musela pozrieť do očí a zbaviť sa všetkých ilúzií, ktoré som mala. Tiež som bola vo vzťahoch, kde som všetko ťahala, všetko zachraňovala a snažila sa komunikovať, lenže ničomu to nepomohlo - NIČOMU! Pokiaľ druhá strana nie je otvorená k rastu a zmene, len sa žena vyčerpá a zbytočne tak stratí energiu, krásu, radosť, SEBA!
No a keď si to prepojíme s tým, čo som písala na začiatku, tak dostaneme odpoveď - pokiaľ povieš svoju pravdu, pokiaľ sa ju snažíš hovoriť opakovane a na milión spôsobov a druhá strana je furt hluchá, tak ti ostáva len jedna možnosť - prestať sa snažiť, prestať robiť full servis, prestať sa hádať, prestať ponúkať svoje telo, proste úplne sa odrezať a dosť možné, že úplne odísť. Veľa žien nemá ten luxus odísť, čo úplne chápem a zase sa vrátim k tomu, čo som písala na začiatku - neboli sme učené zabezpečiť sa materiálne samé a tým pádom je veľa žien závislých na mužovi a to je tá najhoršia možná pozícia (tiež som v nej bola). Preto je extrémne dôležité vzdelávať sa, mať svoju finančnú rezervu, prípadne mať niekoho ku komu môžeš dočasne ísť - nie je to zlyhanie - je to TVOJA záchrana!
Ty nie si hlúpa, ty si extrémne silná a múdra, máš veľké srdce, ale začni myslieť na seba - nikto iný to za teba neurobí. Je na čase, aby si si svoju sila vzala späť a aby si muži začali liečiť svoje sračky sami a nie cez teba!
L.
Komentáre
Zverejnenie komentára